...Miluješ-li koně je to doživotně...
...je to nemoc na kterou není žádný lék...

Listopad 2013

Dabing nebo titulky?

16. listopadu 2013 v 14:09

Co je co?
Dabing:
Dabing je proces, při kterém jsou filmové dialogy herce nebo herců přemluveny jinými herci s úmyslem nezměnit ostatní zvukové složky filmu (ruchy, hudba). Dabing se nejčastěji užije v případě vzniku jiné jazykové verze filmu. Setkat se s ním však lze i v případě, kdy je původní hercův projev z nějakého důvodu nepoužitelný a je tedy nutno jej přemluvit někým jiným ve stejném jazyce. (Velmi často se tento princip využívá např. při natáčení reklamních spotů, kde často vystupují neherci s neškoleným hlasovým projevem.)
Titulky:
Titulky jsou psaná verze filmového dialogu. Obsahují přepis řeči či nějak doplňují informace o právě sledované scéně z filmu. Mohou obsahovat buď překlad dialogů v cizím jazyce, nebo psaný záznam dialogu v témže jazyce, který je určen pro diváky se sluchovými poruchami. Titulky jsou také často využívány pro průběžný překlad dramatických děl v cizím jazyce. Obvykle se objevují ve spodní části obrazovky nebo plátna. Na filmových festivalech se často zobrazují na odděleném displeji pod plátnem.
Samostatné titulky prostříhané mezi jednotlivé filmové obrazy v minulosti umožňovaly sdělení verbálních informací v ději nemých filmů.
Vaše *S*

Help me :D

4. listopadu 2013 v 20:08
Ahojky milánkové!Chtěla bych se vás zeptat nw tady někdo jak se mění název blogu a nebo to vůbec jde?? Úžasný Nojono já to nuemim ani nwm jestli to jde tak se ptám ;)
Vašše *S*